TEKENLES | SCHILDERLES | ART LESSONS

ENGLISH click here

Door te tekenen en/of te schilderen ga je beter kijken, en daardoor meer zien. In de verschillende lessen en workshops leer hoe je op papier of doek kan krijgen wat je ziet. Je maakt kennis met technieken, materialen, kunst en creativiteit. Op een comfortabele, informele en persoonlijke manier.
Het is bedoeld voor iedereen die graag wil (leren) tekenen en/of schilderen. Of als je graag je vaardigheden en creativiteit wil verfrissen.
Scroll door voor meer informatie

Wijzigingen onder voorbehoud
Tijdens de verschillende activiteiten kunnen foto’s gemaakt worden die op deze website of social media gebruikt kunnen worden. Wil je niet op deze foto’s voorkomen, laat dat even weten.


SCHILDERLES IN ATELIER

Inspirerende en leerzame schilderlessen, zowel voor beginners als gevorderden in mijn sfeervolle atelier in de polder bij Wieringerwaard, Noord Holland. 
Er zijn twee opties van 10 lessen om de week (natuurlijk kan je ook beide opties doen):

* SCHILDERCURSUS INTENSIEF: Een diepgaande cursus waarbij je alle basiskennis over verschillende verf en verftechnieken leert. Aan bod komt acrylverf, olieverf (waterbasis), aquarelverf en meer. Je leert goed te kijken en beeldtechnieken te herkennen. Hoe bouw je je schilderij goed op? Hoe werken de verschillende soorten verf? Je leert een gedegen basis, plus veel tips & tricks. Je ontdekt welke verfsoort jou ligt en hoe je zelfstandig verder kan gaan. Door creatief te experimenteren ontwikkel je je eigen stijl en techniek.
De groep is klein (max. 6), dus veel ruimte voor persoonlijk begeleiding. De aanpak is opbouwend en leerzaam. Ieder werkt in eigen tempo, in eigen stijl in een ontspannen sfeer.
Prijs: 275€ voor 10 lessen van 2,5 uur, incl. alle materialen als verf en schilderpapier, thee/koffie en 21% btw

* SCHILDERLES
– Iedere les is er een thema en heldere uitleg aan de hand van inspirerende voorbeelden. Aan bod komt o.a. stilleven, portret en landschap.
– Er kan met verschillende soorten verf en technieken worden gewerkt. Door creatief te experimenteren ontwikkel je je eigen stijl en techniek.
– Er kan ook vrij naar eigen onderwerp of materiaal geschilderd worden, waarbij je profiteert van de inspiratie van de les en deskundige begeleiding.
– De les wordt afgesloten met een gezamenlijke korte nabespreking.
– De groep is klein, dus veel ruimte voor persoonlijk begeleiding. De aanpak is opbouwend en leerzaam. Ieder werkt in eigen tempo, in eigen stijl in een ontspannen sfeer.
Prijs: 275€ voor 10 lessen van 2,5 uur, incl. alle materialen als verf en schilderpapier, thee/koffie en 21% btw (Eigen materiaal meenemen kan ook, olieverf ajb op waterbasis)

Ezels, tafels, stoelen en water zijn aanwezig in het atelier.
Atelier adres: Walingsweg 1, 1766GH Wieringerwaard nhZie hier meer van het atelier

Wanneer?
Dinsdagen om de week van 10.00-12.30 uur

Scroll naar beneden voor een overzicht van alle data

Prijs:
275€ per optie, 10 lessen van 2,5 uur. Dit is inclusief 21% BTW, koffie-thee-koek en alle materialen die je in de les nodig zou hebben: Papier, potlood en evt. houtskool om te schetsen. Schildermateriaal, dit kan zijn waterverf/aquarelverf, acrylverf of plakkaatverf of olieverf op waterbasis, schilderpapier en gebruik van penselen.

Meedoen kan door het cursusgeld over te maken o.v.v. van jouw naam + schildercursus intensief OF schilderles
op rekening:
IBAN: NL26TRIO0338543538
T.n.v: Koetzier van Hooff
Wil je betalen via factuur, neem even contact op.
Daarbij graag aanmelden via email naar inge@koetziervanhooff.eu, met je naam, schildercursus , mobiele telefoonnummer en evt. andere relevante informatie.

Goed om te weten:
Na betaling is je plaats in de cursus verzekerd. Bij annulering door persoonlijke keuze of omstandigheden is restitutie van het cursusgeld niet mogelijk. De lessen gaan door bij voldoende aanmeldingen. Als de lessen door tekort aan cursisten niet doorgaan, wordt het cursusgeld geretourneerd.
Als bij onverhoopte ziekte van de docent (Inge) of door overheidsmaatregelen de lessen niet door kunnen gaan, worden deze lessen uitgesteld, je plaats en betaling blijven dan gewoon geldig. De lessen worden dan de eerst volgende mogelijkheid ingehaald. Je wordt hierover altijd geïnformeerd.
Wijzigingen voorbehouden.

Bij vragen of meer informatie, neem contact op met Inge via telefoon of Whatsapp: 0624988036, of via email: inge@koetziervanhooff.eu

Data 2025 – 2026
Dinsdagen om de week van 10.00-12.30 uur

DATASCHILDERCURSUS INTENSIEFSCHILDERLESSEN
30 SEPTV
7 OKTOBER
V
14 OKTOBERV
21 (OOK IN HERFSTVAKANTIE)
V
28 OKTOBERV
4 NOVEMBER
V
13 NOVEMBERV
18 NOVEMBER
V
25 NOVEMBERV
2 DECEMBER
V
9 DECEMBERV
16 DECEMBER
V
2026:

3 MAART
V
10 MAARTV
17 MAART
V
24 MAARTV
31 MAART
V
7  APRILV
14 APRIL
V
21 APRILV

TEKENLES IN SCHOORL EN ALKMAAR
Cursus 25/26

Tekenlessen met Inge – leer kijken en tekenen!
Iedereen kan tekenen. Maar hoe vertaal je wat je ziet naar papier? Dat leer je in deze lessen.
Je oefent goed kijken, krijgt uitleg over tekentechnieken en wordt aangemoedigd om te experimenteren.
Elke les heeft een duidelijk thema en techniek. Denk aan stillevens, dieren of (zelf)portretten. Je krijgt uitleg, inspiratie uit kunstvoorbeelden en ruimte om het onderwerp vrij te benaderen. Door te spelen met materiaal en aanpak leer je steeds gerichter keuzes maken en ontwikkel je je eigen stijl. De uitleg is helder, praktisch en ontspannen. Elke les is anders, zo blijft het leerzaam en afwisselend.
De lessen zijn geschikt voor zowel beginners als gevorderden, iedereen werkt in eigen tempo. Je brengt je eigen materiaal mee. Potlood en papier zijn voldoende, houtskool en kleurmateriaal zijn mooie aanvullingen.

TEKENLES SCHOORL
De Blinkerd, Heereweg 150, Schoorl: Maandag 14.00-16.00

TEKENLES ALKMAAR
De Oever, Amstelstraat 1, Alkmaar: Woensdag 15.00-17.00

18 lessen van oktober t/m december en van maart t&m april. (Scroll door voor alle data)
Prijs: € 345 voor 18 lessen van 2 uur

Aanmelden graag via email inge@koetziervanhooff.eu of bericht naar 0624988036 met jouw naam, email en mobiele nummer.
Je plaats is verzekerd door het cursusgeld over te maken o.v.v. van jouw naam + Blinkerd OF Oever
op rekening:
IBAN: NL26TRIO0338543538
T.n.v: Koetzier van Hooff
Wil je betalen via factuur, neem even contact op.
Daarbij graag aanmelden via email naar inge@koetziervanhooff.eu, met je naam, schildercursus , mobiele telefoonnummer en evt. andere relevante informatie.

Goed om te weten:
Na betaling is je plaats in de cursus verzekerd. Bij annulering door persoonlijke keuze of omstandigheden is restitutie van het cursusgeld niet mogelijk. De lessen gaan door bij voldoende aanmeldingen. Als de lessen door tekort aan cursisten niet doorgaan, wordt het cursusgeld geretourneerd.
Als bij onverhoopte ziekte van de docent (Inge) of door overheidsmaatregelen de lessen niet door kunnen gaan, worden deze lessen uitgesteld, je plaats en betaling blijven dan gewoon geldig. De lessen worden dan de eerst volgende mogelijkheid ingehaald. Je wordt hierover altijd geïnformeerd.
Wijzigingen voorbehouden.

DATA TEKENLES SCHOORL
De Blinkerd, Heereweg 150, Schoorl: Maandag 14.00-16.00

6 OKTOBER
13 OKTOBER
20 (OOK IN HERFSTVAKANTIE)
27 OKTOBER
3 NOVEMBER
10 NOVEMBER
17 NOVEMBER
24 NOVEMBER
1 DECEMBER
8 DECEMBER
15 DECEMBER

2 MAART
9 MAART
16 MAART
23 MAART
30 MAART
13 APRIL
20 APRIL

DATA TEKENLES ALKMAAR
De Oever, Amstelstraat 1, Alkmaar: Woensdag 15.00-17.00
15 OKTOBER
22 (OOK IN HERFSTVAKANTIE)
29 OKTOBER
5 NOVEMBER
12 NOVEMBER
19 NOVEMBER
26 NOVEMBER
3 DECEMBER
10 DECEMBER
17 DECEMBER

4 MAART
11 MAART
18 MAART
25 MAART
1 APRIL
8 APRIL
15 APRIL
22 APRIL

Bij vragen of meer informatie, neem contact op met Inge via telefoon of Whatsapp: 0624988036, of via email: inge@koetziervanhooff.eu


PRIVÉ LES

Wat wil je graag leren? In overleg bepalen we waar de nadruk op zal liggen; stilleven, portret, landschap, technieken, materiaal, werken in de studio of ‘al aire libre’. Ik bereid de les voor, helemaal op maat, zodat de tijd optimaal en intensief benut kan worden. Ook tijdens de les vormt het zich om jouw wensen heen en is er alle ruimte voor vragen.
– Privé sessie, een enkele keer of juist regelmatig
– Plaats is mijn atelier in Wieringerwaard, Noord Holland. Of in overleg op eigen/andere locatie

Informeer vrijblijvend naar prijzen
Meer informatie


WORKSHOPS

Inspirerende en leerzame workshops
(wijzigingen voorbehouden)

WORKSHOP AQUAREL IN ATELIER VAN INGE

Aquarelverf is waterverf! In deze workshop in het sfeervolle atelier van Inge leer je alles over de verf en de bijbehorende materialen en technieken. Hoe kan je gericht en toch kunstzinnig omgaan met aquarelverf? Je gaat veel experimenteren om de verf en de manieren van schilderen te leren kennen. Je werkt dan ook niet aan één eindresultaat, maar ontdekt alle (on-)mogelijkheden van het materiaal. Zo leer je een complete basis om verder te kunnen. Inge deelt haar ervaringen en geeft veel praktische tips & tricks.
De groep is klein (max. 6 deelnemers) dus volop ruimte voor persoonlijke begeleiding. Bij mooi weer proberen we het schilderen ‘en plein air’ even uit in de grote tuin. Deze workshop is intensief, informatief en inspirerend!
Prijs is 50€, inclusief alle benodigde materialen, thee&koffie en 21% btw. 
Maandag 19 mei van 14.00 tot 16.00 uur
Aanmelden bij Inge: 0624988036 of inge@koetziervanhooff.eu


WORKSHOP MODELTEKENEN ARTIANCE ALKMAAR

MODELTEKENEN
In deze unieke workshop deelt Inge haar aanpak in heldere uitleg en ontspannen begeleiding. Je leert de essentie van een model te tekenen in lijn, vorm en toon, in eigen stijl. Je gaat kunstzinnig leren kijken, veel schetsen en plezier hebben in het tekenen. 
Voor beginners is het een creatieve en goede basis om mee verder te gaan. Voor gevorderden een frisse blik op het kunstzinnig en gedegen tekenen van een live model. Er zijn ezels, tafels en tekenborden aanwezig in het ruime atelier. 
Inge is beeldend kunstenaar en ervaren kunst docent, zie meer op www.koetziervanhooff.eu

Prijs is 55€, inclusief modelkosten, papier, potlood, houtskool, thee&koffie en 21% btw. 

De workshop is van 14.00 tot 16.00 uur en wordt gegeven op zaterdag 28 juni en 6 september.
Aanmelden bij Inge: 0624988036 of inge@koetziervanhooff.eu
Tip: Deze workshop is een goede voorbereiding om mee te doen met het vrij modeltekenen

PORTRET WORKSHOP ARTIANCE ALKMAAR

PORTRET IN HOUTSKOOL
Een kunstzinnige workshop, waarin je los leert schetsen en in eigen stijl met houtskool portretten leert maken. Ontdek wat je kan en wat jij wil met houtskool. Experimenteer met het veelzijdige materiaal en de grootte van werken. Hoe kan je zowel losse, vlotte schetsen maken, als een uitgewerkt of juist minimalistisch portret? We werken aan de hand van zwart/wit portret foto’s. Wat komt er kijken bij het tekenen van een portret? Wat maakt een portret gelijkend en interessant? Inge deelt haar aanpak in heldere uitleg en ontspannen begeleiding.
Beginners maken kennis met de basis van portrettekenen, terwijl dit voor ervaren tekenaars de mogelijkheid is om meer vrijheid te vinden en direct tot de kern te leren komen.
Inge is beeldend kunstenaar en ervaren kunst docent, zie meer op www.koetziervanhooff.eu
Prijs is 50€, inclusief papier, potlood, houtskool, thee&koffie en 21% btw. 

De workshop is van 14.00 tot 16.00 uur en wordt gegeven op zaterdag 13 september.
Aanmelden bij Inge: 0624988036 of inge@koetziervanhooff.eu
Deze workshop is een goede voorbereiding op de cursus portrettekenen

Portret - Model tekenen | tekenles Alkmaar
Inspirerende en leerzame workshops bij Artiance in Alkmaar

WORKSHOPS IN GALERIE YOGALLERY:

Kunstzinnige workshops in de sfeervolle galerie Yogallery. Geschikt voor alle levels van ervaring.
Verdronkenoord 18 in Alkmaar. Volg yogallery op instagram voor regelmatige updates.

HOUTSKOOL

Een kunstzinnige workshop, waarin je los leert schetsen en in eigen stijl met houtskool gaat tekenen. Experimenteer met het veelzijdige materiaal en de grootte van werken. Hoe kan je zowel losse, vlotte schetsen maken, als een uitgewerkt of juist minimalistische tekening maken? Ontdek de mogelijkheden en het plezier in tekenen met houtskool. Inge geeft heldere uitleg en ontspannen begeleiding en deelt haar tips&tricks.
Prij is 45€, inclusief papier, potlood, houtskool, thee&koffie.
Vrijdag 13 juni van 15.00-17.00 uur
Yogallery, Verdronkenoord 18, Alkmaar
Aanmelden en meer informatie: 06-24988036 of inge@koetziervanhooff.eu

TEXTIEL & VERF, TAS OF SCHORT BESCHILDEREN

Bij deze workshop ga je textiel beschilderen naar eigen ontwerp. Daarna naai je dit op een tas of schort en heb je iets origineels – kunst om te gebruiken!
Inge Koetzier van Hooff en Petra Zijlstra inspireren en begeleiden je door de verschillende stappen van deze upcycle workshop. Het is dan ook geschikt voor zowel beginners als ervaren deelnemers.
Prijs is 45€ incl. alle materialen, tas of schort en versnaperingen.
Vrijdag 16 mei van 15.00 – 17.00 uur
Yogallery, Verdronkenoord 18, Alkmaar
Aanmelden en meer informatie: 06-24988036 of inge@koetziervanhooff.eu

29 november 2024 Kunst workshop Tas

Beschilder en upcycle een Tote bag en maak een origineel cadeau voor jezelf of een ander!

27 september 2024 Kunst workshop Inkt
Leer tekenen én schilderen met inkt

25 oktober 2024 Kunst workshop Portret
Kunstzinnig portrettekenen, leerzaam en inspirerend!


Drawing is like dancing; anyone can do it!

I love to encourage people to draw and paint.
To show them their abilities and to help them to let go of rules and expectations.
To try new things and learn from old techniques.
In a comfortable, informal and personal way.
It is about getting inspired, learning, practicing and enjoying to create.

In the workshops and classes I will guide you and help you understand how to observe. And then how to translate that to paper. You will experiment, make lots of sketches and personal drawings.

The workshops and classes are open for all levels and ages. Anybody who likes to start drawing or who likes to refresh his/her drawing skills and creativity is welcome. Come alone or with a group of friends, family, business colleagues etc.
(English / Spanish / Dutch spoken)

Location is usually my studio in Wieringerwaard, Noord Holland, NL. Another option, especially for bigger groups, is Hotel blooming in Bergen, or Yogallery or Stadskantine in Alkmaar. Any location of your choice can be an option. Just contact me without any obligation to discuss the possibilities.

Drawing lessons in Schoorl and in Alkmaar

Model drawing in Alkmaar

Portrait drawing course in Alkmaar

Workshops for companies / groups / friends / families

PRIVATE LESSONS
for all ages

What would you like to learn? Together we make a plan, what will be the focus; still life, model, portrait, landscape, techniques, material, working in the studio or al aire libre. I will prepare intensive custom made lessons to your wishes.
Private sessions. Regularly or just the one time. For residents as well as tourists. All ages are welcome.
In my studio in Wieringerwaard, Noord Holland, NL. Or any location of your choice.

Contact / more information

Techniques you can learn, creativity you can train and practising is what it takes


Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.